Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

17.04.2015

17 квітня 2015 р. у коледжі в рамках проведення Днів науки-2015 відбувся освітній форум  «Реалізація засад медіа-освіти в процесі фахової підготовки майбутніх фахівців». У роботі форуму взяли участь викладачі та студенти коледжу, представники Брянківського коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

На форумі відбулась презентація досвіду діяльності Лисичанського педагогічного коледжу та фахової лабораторії «Історії освіти і педагогіки», присвячена проблемі пошуку шляхів ефективного входження до світової медіа-освіти. Зокрема, у презентації діяльності кабінету-музею «Історії освіти і педагогіки» як потужного музейного комплексу і осередку музейної педагогіки, висвітлювались результати роботи кабінету-музею за поточний рік: у напрямі експозиційної діяльності увазі присутніх презентували нові експонати (газетні хроніки, які містять освітню тематику за період 1912-2000рр.; шкільні і університетські фотохроніки 40-х та 50-х рр. ХХ ст.; грамоти і нагородні документи різних років; документи про освіту 1935 та 1942 рр.; подарований музею від Беседи В.В., директора Верхньопокровської НСШ 70-80-х рр.,  підручник з української мови для 4 класу К.Плиско, підписаний автором); у напрямі інноваційної діяльності учасникам форуму презентувалисучасні інформаційні засоби навчання студентської молоді:електронні підручники з історії розвитку і становлення зарубіжної та вітчизняної педагогіки і освіти, з історії розвитку і становлення педагогіки і освіти в Україні; електронні довідники: «Видатні постаті української педагогіки» і ін.; відеофільми педагогічної тематики; блоги з навчальних дисциплін: «Педагогіка», «Психологія», «Історія педагогіки» і ін.).

Зацікавив  учасників форуму  досвід роботи викладачів Л.Ю. Тарариви та Л.В. Шуліки, які цього року стали учасниками та призерами VІ Всеукраїнського конкурсу «Microsoft. Вчитель-новатор». Вони презентували важливі для сучасного фахівця компетенції та форми їх розвитку за допомогою найсучасніших трендів медіа-технологій: топ-5 інновацій для викладача (засоби Microsoft-365, ресурси Padlet та Microsoft one Note, інструменти для створення інфографіки, проект «S&S» (інноваційна медіа-газета), виконаний в рамках цих інновацій.

Змістовно і яскраво на форумі презентували сучасну освітньо-інформаційну інновацію – 3D-візуалізацію. Викладач математичних дисциплін Степаненко А.І. продемонструвала присутнім форми її використання в освіті на прикладах3-х вимірного зображення вулканів, морів, вулиць, приміщень, об'єктів щоденного вжитку.

Завідувач бібліотеки коледжу Н.О. Старостенко представила діяльність бібліотеки коледжу у форматі медіа-центру, який має свій електронний портал і висвітлює на ньому всю сучасну інформацію про фахові наукові літературні джерела, навчальну та періодичну літературу різної тематики.

Виступ Сапіжака М.С.,  директора Брянківського коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка про подолання проблеми низького рівня культурної освіченості сучасної молоді шляхом підвищення ролі інститутів освіти та науки у формуванні культури та менталітету українського народу зацікавив учасників форуму як цінний досвід діяльності освітніх працівників області у напрямі соціально-гуманітарної роботи.

Завершився форму екскурсією у музеї «Історії освіти і педагогіки» з метою практичної презентації надбань за поточний рік.

У цілому проведений форум став цінним науковим досвідом для студентської молоді коледжу та окресливважливіперспективні напрями роботи кабінету-музею, такі, як: створення тематичних виставок педагогічного досвіду викладачів коледжу та створення 3D екскурсій по музею «Історії освіти і педагогіки».

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016