Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

16.04.2015

Лабораторія початкової освіти: вектор сучасних подій

16 квітня 2015 року на базі лабораторії початкової освіти відбувся вебінар з хедлайном «Роль лабораторії початкової освіти у формуванні інноваційних професійних компетентностей майбутнього фахівця початкової школи». До участі у вебінарі були запрошені викладачі коледжу, вчителі початкових класів загальноосвітньої школи № 13 Скуридіна С. В., керівник творчої групи вчителів початкових класів Лисичанського методичного центру, учасник творчої групи «Проектні технології в початкових класах» у Луганській області; голова методичного об'єднання вчителів початкових класів навчально-виховного комплексу «Гарант» Сіухіна О. М.; було організовано оф-лайн зв'язок зі вчителем Сєвєродонецької школи-інтернату Архіповою Н.В., а також свої наукові роботи презентували студенти коледжу Нечитайлова О., Котрікова Р., студентки групи 4-АШ, Родніна К., студентка групи 3-АШ, Харченко О., студентка групи 3-БШ, Онищенко А., студентка групи 2-АШ.

Відкрила вебінар керівник лабораторії Ляшенко К.І., яка висвітлила сучасні тенденції розвитку початкової школи, новітні освітні технології та тренди початкової освіти, доповіла про діяльність та значення лабораторії початкової освіти щодо входження до світового медіа простору.

Однією з новітніх освітніх програм та технологій у вивченні актуальних питань початкової школи є запровадження у навчальний процес програми «1 учень – один комп'ютер», яка діє у нашому коледжі, зокрема на базі Лабораторії початкової освіти. Одним із напрямків роботи є співпраця з Сєвєродонецькою школою-інтернатом, в якому активно реалізується дана програма. Архіпова Н.В. розповіла про застосування навчального електронного середовища «1 учень – 1 комп'ютер» на теренах початкової школи.

Власні творчі проекти продемонструвала Скуридіна С. В., ознайомивши присутніх з роллю проектної технології у процесі навчання і розвитку молодших школярів. Про значення, розвиток самостійності мислення учнів початкових класів розповіла Сіухіна О. М., яка спрямувала увагу учасників вебінару на застосування у практиці роботи вчителя різних нетрадиційних форм і методів формування навичок критичного мислення.

Лабораторія початкової освіти в своєму освітньому арсеналі має сучасні інноваційні технології як от Smart-технології, про застосування яких у навчальному процесі початкових класів доповіла Нечитайлова О.

Степаненко А.І., викладач коледжу, презентувала можливості використання сучасних ІКТ в режимі реального часу – веб-квести – пріоритетні напрямки роботи у підвищенні інтересу до вивчення предметів початкової школи.

Практична частина вебінару реалізувалася через презентацію науково-дослідних, пошуково-творчих робіт студентів на базі лабораторій як домінанти формування професійної готовності майбутніх фахівців початкової освіти для роботи в умовах сучасного інформаційного простору. Продемонстрували можливості використання смарт-дошки на уроках англійської мови, математики студентки Оніщенко А., Родніна К. Зміст авторського проекту «Музичні родзинки з нотної скриньки» викладача коледжу Вдович О.М. та студентки Харченко О. захопив учасників вебінару своєю креативністю та різноманіттям запропонованих завдань. Про значення та використання музики на уроках фізичної культури у початковій ланці доповіла Котрікова Р.

Лабораторія початкової освіти є потужної базою для реалізації сучасних освітніх технологій та формування інноваційних професійних компетентностей майбутнього фахівця початкової школи.

Бажаємо завжди тримати руку на пульсі сучасних освітніх подій, отримувати задоволення від результатів власної діяльності, творчої наснаги та злагоди. До нових зустрічей!

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016