Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

08.04.2015

З метою відродження музичної духовної спадщини України, формування національної самосвідомості та збагачення культурного світогляду майбутнього фахівця в межах реалізації загальноколеджної програми «Скарби твої безцінні, Україно» відбулася презентація мультимедійного проекту «Сторінки історії українського романсу», яку підготував викладач Вдович Ольга Миколаївна.

Здійснюючи віртуальну подорож, звертаючись до джерел, студенти мали можливість дізнатися про історію виникнення та розвиток українських пісень – романсів, пов'язуючи їх зміст з прадавньою історією нашого народу та із сьогоденням, з творчістю видатних українських композиторів минулого та сучасного: С. Климовського, Г. Сковороди, М. Лисенка, К. Стеценка, Я. Степового, С. Людкевича, Л. Ревуцького, Ю. Мейтуса, П. Майбороди, В. Івасюка, О. Білаша.

Представлені слухачу кращі зразки романсової лірики ( починаючи з другої половини XVII століття і по теперішній час) сповненої барвистою гамою почуттів сприяли розкриттю характерних рис романсу як жанру камерно – вокальної музики та визначенню місця українського романсу у просторі сучасної культури.

З плином часу змінюється ритм життя, а разом з цим сприйняття музики і поезії, рівень чуттєвості, музичні стилі і жанри. Але людина залишається людиною, її бажання, переживання, емоції нікуди не зникають, а шукають і знаходять нові способи вираження.

З цього приводу особливий інтерес у студентів викликала суспільна думка наших викладачів різного покоління, серед яких було проведено інтерв'ювання з метою дізнатися про їх ставлення до української романсової творчості, про вплив на художньо – естетичні смаки людей.

Заключним акцентом проекту став аудіо та відеоматеріал з висновком групи студентів коледжу,які займались вивченням та дослідженням історії українського романсу, щодо місця і ролі його в українській культурі минулого і сьогодення.

Увагу присутніх було звернено на те, що «… без золота, без каменю, без хитрої мови український романс голосний та правдивий, як Господа слово», а тому український романс вічно живий!

На завершення проекту працівники бібліотеки традиційно продемонстрували та проанонсували студентам інформаційні джерела з цієї тематики.

 
     
 
     
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016