Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

12.03.2015

З метою ознайомлення першокурсників з творчістю великого Кобзаря Т.Г.Шевченка та генія російської культури Олександра Пушкіна було презентовано творчий проект «Риси подібності геніїв ХІХ століття».

Актуальність такої тематики полягає в інтегруванні російсько-української культур, виявленні рис подібності не тільки великих геніїв, а взагалі, наших рідних слов’янських культур.

Першокурсники дізналися не тільки цікаві факти з біографії майстрів слова, вони мали можливість прослідкувати спорідненість художніх образів «орел», «пам’ятник» у творчості поетів. О.Пушкін був близький Т.Шевченку і реалізмом, і тяжінням до щирої простоти, до живої народної мови і фольклору.

Студенти прийшли до висновку, що культура завжди об’єднувала різні народи, була міцним ґрунтом для створення дружніх відносин.

Отже, не запозичення, не вплив повинні шукати, а риси подібності двох геніїв, не забуваючи про ті грані, що провела між ними їх приналежність до двох різних періодів історії та літератури, тому що найголовнішою рисою подібності у творчості двох поетів було прагнення до визволення свого народу.

 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016