Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

03.03.2015

3 березня студентській аудиторії до уваги було представлено проект «Українці. Портрет нації», розроблений викладачем Голотою Вікторією Євгеніївною, що логічно доповнив загальноколеджну програму «Скарби твої безцінні, Україно!», головною ідеєю якого є акцентування уваги коледжан на самоідентифікації та на зосередженні власного українського «Я».

Відповіді на одвічні філософські питання «Хто ми?», «Звідки ми?» глядачі відшукували в представлених теоріях етногенезу українського народу, відкидаючи заполітизованість багатьох з них. Зацікавив студентів експеремент кембриджського генетика в основі якого масштабне генетичне дослідження з використанням новітніх технологій та із залученням кращих світових лабораторій і експертів, що претендує на повноцінне наукове дослідження, результати якого передані Національній академії наук України. В якості експертів у створенні фільму взяли участь багато українських науковців, серед яких доктор історичних наук, професор Києво-Могилянської академії Леонід Залізняк, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського Національного університету Геннадій Казакевич та багато інших.

«Чи зберегли сучасні українці ментальні риси предків?» це питання було розкрито у завершальній частині проекту «Етнонаціональні архетипи українця», яка ознайомила присутніх з національним архетипами та основними рисами ментальності українського народу, їх історичним та географічним корінням.

Маємо надію, що Етно-історичний проект налаштує майбутніх освітян на усвідомлення себе частиною унікальної нації та вселить в їх українські серця любов до Батьківщини!

Переглянути презентацію

 
     
 
     
 
     
 

Підготувала
викладач суспільних дисциплін
Голота Вікторія Євгеніївна

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016