Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

23.02.2015

О місячне сяйво і спів солов’я,
Півонії, мальви, жоржини!
Моря бриліантів, це – мова моя,
Це – мова моєї Вкраїни.
В.Сосюра

23 лютого у коледжі відбулись заходи, присвячені відзначенню Міжнародного дня рідної мови. Вже традиційно кожного року коледжна спільнота віддає шану рідній мові в кінці лютого. Цього року студенти коледжу мали змогу відвідати годину відкритого спілкування «О мова моя…», яка пройшла під гаслом «Не дайте себе обдурити!». Представлений мультимедійний проект, розроблений викладачем Шулікою Л.В., створений в межах загальноколеджної програми  «Скарби твої безцінні, Україно!». Учасниками спілкування стали студенти групи 3АД спеціальності «Дошкільна освіта». Питання визначення рідної мови у двомовному регіоні Донбасу завжди було складним, а нині набуває особливої гостроти. Тож учасники заходу спілкувались на тему ролі української мови у розвитку та об’єднанні нашої нації, давали відсіч сучасній українофобії, яка наповнює веб-ресурси Інтернет-мережі з метою дискредитації української мови як мови окремої та самодостатньої і стверджує, що вона не більше, ніж діалект російської. Студенти ознайомились з дослідженнями мовознавців щодо розвитку української мови та елементів її зародження ще за часів Київської Русі до виникнення літературного варіанту. Важливим на сьогодні є питання історичного та сучасного побутування української мови на Луганщині як однієї з корінних мов. Культурна та освітня спадщина україномовних діячів Луганщини різного часу (Б.Грінченко, В.Сосюра, І.Світличний, Г.Гайворонська, В.Голобородько та ін.) та їх високі досягнення на рівні загальної культури, методичної та педагогічної думки свідчать про те, що наш регіон завжди був активною і невіддільною складовою історії України. Саме тому невипадково так часто звучало поетичне слово В.Сосюри, нашого земляка, який вирісши у Лисичанську, писав згодом: “Яке щастя, що я – українець, що я син моєї прекрасної і трагічної нації!” Разом з тим організатори заходу закликали учасників толерантно ставитись до усіх мов світу, вивчати ї поважати їх, зберігати та підтримувати.

Продовженню теми збереження рідної мови було присвячене відкрите засідання Наукової лабораторії «Мовна палітра Луганщини». Учасники лабораторії представили цікаві наукові та пошукові розвідки студентів коледжу щодо вивчення білінгвізму на Луганщині, літературного краєзнавства, антропонімії та топонімії рідного краю.

Під час проведення заходів була презентована виставка літератури  «О мова моя солов’їна…», підготована працівниками бібліотеки коледжу. Студенти змогли розглянути останні надходження літератури з питання різних мов, поринути у світ сучасної української книги.

Тож закликаємо усіх любити і поважати рідну мову, адже той, «хто не любить своєї рідної  мови, солодких святих звуків  свого дитинства, не заслуговує на ім'я людини», - писав Й.- Г. Гердер. І пам’ятаймо слова Ліни Костенко: «Нації  вмирають не від інфаркту. спочатку їм відбирає мову».

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016