Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

13.02.2015

На виконання листів МОН України № 2 від 06.01.2015 р. «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах» та № 1/9-65 від 13.02.2015р. «Про смертельний травматизм серед працівників закладів освіти» у коледжі створена «Програма заходів безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування». Згідно з програмою у коледжі 9- 10 лютого незалежними експертами з охорони праці  та профспілковим комітетом  був проведений глибокий моніторинг стану готовності навчального закладу до дій у надзвичайних ситуаціях, за такими напрямками: наявність проведення інструктажів з безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, наявність засобів пожежогасіння та індивідуального захисту, перевірка знань та відпрацювання практичних навичок відповідальних працівників навчального закладу щодо дій у разі виникнення пожежі, терористичних актів, загрози артобстрілу, виявлення вибухонебезпечних предметів,надання першої допомоги постраждалим.

Заключним «акордом» у реалізації програми стало проведення  13 лютого 2015 р. загальноколеджного збору з проблеми: «Протидія можливим загрозам життю та здоров'ю у надзвичайних ситуаціях».

Метою роз’яснювальної роботи було  підвищення рівня готовності  до реагування на надзвичайні ситуації та їх попередження, протидії можливим загрозам життю і здоров'ю всіх учасників навчально- виховного процесу.

Розпочавши збори директор коледжу Міненко Г.М. пояснила   актуальність даної проблеми та довела, що найкраща можливість уникнути біди  під час надзвичайних ситуацій – це озброїтись необхідними знаннями та практичними уміннями з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці.

 

Провідний фахівець з охорони праці коледжу Сергієнко Н.В. розкрила сутність системи цивільного захисту та захисту населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.

Переглянути презентацію

 

Інженер з охорони праці,  Нижник Л.В.,  зауважила, що найбільша цінність суспільства – людина, її життя, здоров’я. Проте,  з кожним днем  збільшується кількість факторів, що негативно впливають на людину. Акцентувала увагу на таких напрямках можливих небезпек, як:  терористичні акти, диверсії, мінування та необхідність посилення пильності, заходів безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру. Розповіла про відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій; правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів; надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

Переглянути презентацію

Цікавими до перегляду стали відеофрагменти, створені у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні з Державною службою України з надзвичайних ситуацій для інформування населення про ризики та загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, а також щодо правил безпечної поведінки в інших надзвичайних ситуаціях.

 
     
 
     
 

 

 

Психолог коледжу,  Пивоварова Г.С.,  провела психологічний тренінг «Збережи себе!» в якому розкрила сутність і зміст психології поведінки у надзвичайних ситуаціях .

 

 

З метою широкого розповсюдження необхідних знань розроблено інформаційні листи - поради з протидії можливим загрозам життю та здоров'ю «Як поводитись у надзвичайних ситуаціях?». Вся студентська молодь та працівники навчального закладу мали змогу їх отримати та ознайомитись з можливими небезпеками сьогодення. Всього в роботі зборів взяли участь 390 осіб.

 

Також у навчальному закладі широкорозповсюджені наочні засоби інформування та попередження небезпеки, яка може виникнути  під час надзвичайних ситуацій.

 

 

Особливу значимість для всіх учасників по закінченню заходу мали позачергові тренувальні заняття щодо евакуації на випадок пожежі (відпрацювання практичних дій в умовах виникнення НС). За результатом яких студенти, викладачі,співробітники показали знання і вміння швидко й організовано рухатись у безпечну зону.

     
 

 

Ми розуміємо, що у тривожні часи варто сподіватися на краще, проте важливо бути підготовленим до будь-якого розвитку подій.

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016