Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

29.04.2014

У нашому навчальному закладі навесні, коли земля пробуджується від зимової сплячки, традиційно проводиться екологічна акція «День Землі». Метою даної акції є формування екологічної свідомості студентів, залучення молоді до поліпшення стану довкілля, активізація участі молоді у Всеукраїнській акції «Чисте довкілля», «Весняна толока з озеленення та благоустрою», відродження традиційного для українського народу шанобливого ставлення до природи, підтримання чистоти на території коледжу.

У цьому навчальному році екологічну акцію було урочисто відкрито на загальноколеджній лінійці, під час якої було показано історію виникнення Міжнародної екологічної акції, проаналізовано участь різних країн у даній акції та зроблено огляд тих заходів, що заплановані у стінах нашого навчального закладу задля природоохоронної діяльності.

Протягом квітня було проведено низку інформаційно-просвітницьких годин з проблем оточуючого середовища на паралелях 1-4 курсів ОКР «молодший спеціаліст» та «бакалавр». Тематика інформаційно-просвітницьких годин торкалася наступних проблем:

  • «Природа потребує допомоги» (1 курси);
  • «Подбаємо про природу сьогодні, завтра – буде пізно» (2 курси);
  • «У відповіді перед майбутнім» (3 курси);
  • «Природа не визнає неточностей і не вибачає помилок» (4 курси).

Метою даних інформаційно-просвітницьких годин було розкриття екологічних проблем навколишнього середовища, причин їхнього виникнення, результату та характеристики необхідних дій людства для збереження життя на планеті Земля. Для демонстрації стану оточуючого середовища було підібрано цікавий та змістовний матеріал, розроблено мультимедійний супровід, підібрано актуальні відео- та аудіо матеріали, що не залишили байдужими студентську спільноту.

Студентська молодь охоче взяла участь у Всеукраїнському суботнику «Зробимо Україну чистою!». 19 квітня відбулось прибирання території коледжу та прилеглих територій, було пофарбовано зупинки біля навчального закладу.

29 квітня у нашому навчальному закладі відбулось підведення підсумків діяльності лабораторії живої природи, що проводилось у формі інформаційного порталу «Адаптації в природі».

Даний захід відбувався за участі представників екологічного клуба «Еко-світ» НВК «Кремінська ЗОШ №3 – ДНЗ». Результатом діяльності лабораторії у цьому навчальному році стали спільний викладацько-студентський проект «Адаптації в природі», що складається з 2-х взаємопов'язаних частин – відеоекскурсії «Подорож ландшафтами світу», створеної зусиллями викладацького колективу циклової комісії природничих дисциплін з метою демонстрації можливостей пристосування живих організмів до вкрай різноманітних умов природного середовища нашої планети та електронної енциклопедії «Адаптації в природі» як результат студентської пошукової діяльності, що виконувалась під керівництвом викладачів.

 
Відеоекскурсія «Подорож ландшафтами світу»

 

Діяльність лабораторії знайшла вагоме місце у проведенні наукових досліджень в межах навчальної дисципліни. У цьому навчальному році було виконано ряд різнопланових наукових проектів з проблем пристосувальних властивостей живих організмів до умов навколишнього середовища. Тож, під час заходу було продемонстровано результати пошуково-дослідницької роботи студентів як важливої складової природничо-наукової підготовки майбутніх учителів.

Достатньо цікаво та науково обґрунтовано виклав результати власного дослідження з питання адаптації видів учень 8-го класу, представник екологічного клуба «Еко-світ» НВК «Кремінська ЗОШ №3 – ДНЗ» Чмихало Андрій, тема його доповіді торкалась проблеми «Причини та спрямованість інвазії риби-голки в стариці Сіверського Дінця – озеро Підпісочне».

Також змістовним був огляд сучасних інформаційних джерел з проблем екології, в ході якого було проаналізовано новинки у різного роду джерелах інформації з питань охорони природи.

Тож, ми сподіваємось, що ті заходи, які було проведено під егідою акції «День Землі», не залишили байдужими жодного студента. Адже, нині кожен має пам'ятати, що сьогодні – це завтра, про яке ми потурбувалися вчора!

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016