Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

28.04.2014

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці. Основною метою є привернення уваги до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві. У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначили під девізом – Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві. Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві. Наш навчальний заклад підтримав ініціативу святкування Всесвітнього дня охорони праці. Була проведена ланка заходів щодо реалізації данної проблеми. Викладач загальнотехнічних дисциплін – Демченко П.Є., інженер з охорони праці – Нижник Л.В., викладач охорони праці – Сергієнко Н.В. взяли участь у Всеукраїнській науково–практичній конференції з міжнародною участю «Нові матеріали і перспективні технології, охорона праці і професійна освіта», яка відбулась за ініціативою теруправління Держгірпромнагляду у Луганській області на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Метою конференції став обмін результатами наукових досліджень і досвідом з проблем охорони праці та професійної освіти, створення нових матеріалів і розвитку перспективних технологій, встановлення ділових контактів і профорієнтаційних зв'язків.

Заступник директора з навчально-виробничой роботи – Ігнатуша А.Л., інженер з охорони праці – Нижник Л.В. взяли участь у сумісній нараді теруправління, управління науки та освіти Луганської обласної державної адміністрації і вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації Луганської області, присвяченої місячнику охорони праці к відзначенню Всесвітнього Дня охорони праці, яка сприяла поглибленню знань та вдосконаленню роботи в даному напрямку.

Для студентів коледжу у бібліотеці навчального закладу була організована виставка наочних посібників, засобів навчання та пропаганди з питань охорони праці під час використання хімічних речовин, яка звернула увагу студентів на визначення оптимального балансу між перевагами використання хімічних речовин та мірами профілактики, контролю за їх негативними наслідками.

Проведення інформаційно-просвітницької роботи на тему «Використання хімічних речовин у побуті, їх вплив на організм людини » стало дуже корисним для студентів, які безпосередньо готували свої електронні проекти.

В програмі Всесвітнього дня охорони праці передбачено різні форми роботи, які забезпечили різноманітними знаннями студентів з поставленної проблеми. Особий інтерес студентів викликали дебати «Економічний підйом держави чи чисте довкілля?», де кожен з учасників висловлював і аргументував свою позицію.

У рамках святкування учасники навчально-виховного процесу взяли участь у проведенні навчально-практичного семінару «Безпека праці і здоров'я при використанні хімічних речовин на виробництві» з метою підвищення зацікавленості всіх учасників навчально - виховного процесу в забезпеченні та підтримці здорових і безпечних умов праці. Учасники семінару розглянули ряд питань: «Влив хімічних факторів небезпеки на здоров'я та життя людини», «Влив хімічного виробництва на довкілля», «Аварії з витоком сильнодіючих отруйних речовин у світі», «Наслідки вибухів хімічних підприємств на Україні», «ГМО та харчові домішки в меню сучасної людини».

Заходи, проведені в рамках тижня охорони праці, продемонстрували актуальність простої істини: найкраща можливість попередити нещасні випадки – це озброїтися необхідними знаннями з питань безпеки життєдіяльності та пам'ятати завжди, що дотримання законодавства у сфері охорони праці та хімічної безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя.

До заходів були задіяні всі студенти коледжу, викладачі і співробітники.

 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
     
     

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016