Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

12.03.2014

Шевченківський березень продовжується…

2014 рік – рік Тараса Шевченка став для коледжан знаменною подією. Центром шевченківських свят став коледжний музей українознавства. Ще з вересня місяця у музеї діє виставка «Він пройшов крізь віки», на якій представлені різні видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, копії його рукописів та листів, уривки з щоденника. Виставка стала інтерактивною завдяки постійному зверненню студентів до її матеріалів. Під час екскурсії відвідувачі не лише прослуховують інформацію про життя і творчість Тараса Шевченка, вони можуть поцікавитись, як писав письменник своїм братам, як спілкувався з Варварою Репніною. Матеріали виставки дали потенціал для наукових розвідок студентів 2 курсу, що досліджували рукописи автора, ставлення до України в «Кобзарі», особливості методики «Букваря».

Протягом березня музей відвідали не лише студенти коледжу, а й учні шкіл Луганської області, гості коледжу.

Особливими відвідувачами стали письменник, член Національної спілки письменників України, професор Луганського національного університету Неживий О.І. та голова Луганського об'єднання товариства «Просвіта», відомий науковець Луганщини, громадський діяч Семистяга В.Ф. Вони відвідали музей 12 березня під час святкування ювілею Тараса Шевченка. Цікавою стала інформація про зв'язки Шевченка з Луганщиною, яку повідомили гості. Так, Олексій Іванович розповів про нащадків Шевченка, які проживали на Луганщині. А Володимир Федорович не лише окреслив напрямки можливих наукових досліджень в галузі шевченкознавства, історії Луганщини, а й подарував цінні екземпляри книг, які зайняли почесне місце у бібліотеці музею українознавства.

 
     
 

 

Цінним для музею став і подарунок студентів спеціальності «Технологічна освіта», які виготовили своїми руками макет кобзи. Він став окрасою виставки і не залишив нікого з відвідувачів байдужим, адже кожен хотів доторкнутись до інструменту, який надихав Шевченка.

Уже тиждень коледж оповитий словами Шевченка, які нагадують про ювілей поета уривками, розташованими на стінах закладу. За ініціативою завідувача музею українознавства та підтримкою студентського парламенту так проходить акція «Шевченка слово невмируще», у ході якої студенти підготували уривки з творів поета та вивісили їх по всьому навчальному закладу. Сподіваємось, що слово Шевченка назавжди запалає в душах нашої молоді.

 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016