Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

20.02.2014

20 лютого 2014 року в рамках відкриття коледжних Днів науки-2014 у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування здоров'я дітей різного віку з особливими потребами», який став результатом ефективної співпраці з науковцями кафедри здоров'я людини і фізичної реабілітації, кафедри дефектології та психологічної корекції, відділу з питань реабілітації студентів з особливими освітніми потребами Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід».

У роботі семінару взяли участь близько 110 учасників з 27 навчальних закладів України: викладачів ВНЗ, вчителів початкових класів, практичних психологів, вихователів ДНЗ Луганської області.

З вітальним словом до учасників звернулися Мінєнко Г.М., директор Лисичанського педагогічного коледжу, Бистрова Ю.О., голова оргкомітету семінару, професор кафедри, доктор психологічних наук, завідувач лабораторії діагностики та корекції психофізичного стану дітей та дорослих ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

У форматі он-лайн до учасників семінару привітала Клімочкіна О. М., доктор медичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

 
     
 

 

В ході пленарного засідання на високому науковому рівні були розкриті теоретичні питання щодо системи психолого-педагогічного забезпечення соціалізації дітей в умовах навчально-реабілітаційного центру або експериментально-освітнього округу інклюзивного навчання; форм та методів підготовки вчителів до процесу виховання культури здоров'я учнів; організації соціально-реабілітаційного супроводу студентів у процесі інклюзивного навчання; можливостей іпотерапії у роботі з дітьми з особливими потребами.

 
     
 

 

Секційна робота науково-практичного семінару «Формування здоров'я дітей різного віку з особливими потребами» була організована за трьома напрямами: Формування культури здоров'я дітей дошкільного віку з особливими потребами; Формування культури здоров'я учнів початкової школи з особливими потребами; Теоретичні засади формування культури здоров'я дітей різного віку з особливими потребами.

Відповідно до програми науково-практичного семінару на високому організаційному, науковому, методичному рівні були проведені майстер-класи і тренінги:

— використання елементів каніс-терапії у роботі з дітьми з особливими потребами (Крошка С.А., викладач фізичного виховання ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»);

 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

— заняття з дітьми з порушенням зору на степ-платформах (Лопатина Т. Н, завідувач дошкільного навчального закладу №7 «Іскорка» м. Лисичанськ);

 
     
 
     
 

 

— напрямки та елементи практичної роботи корекційного педагога в умовах інклюзії (Єжак О.Р., вчитель-логопед; Макєєва Ю.С., вчитель-дефектолог Луганського навчально-реабілітаційного центру №135);

     

Особливості психологічного супроводу діяльності вчителів початкових класів щодо роботи з дітьми з особливими потребами (Кирийчук С. О., практичний психолог загальноосвітньої школи № 12 м. Лисичанськ);

 
     
 

 

— психологічні основи спілкування дітей дошкільного віку з особливими потребами (Заплаткіна Н.В., викладач психології ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка»);

 
     
 

 

— психологічна допомога батькам дітей, які мають особливі освітні потреби Владикіна Д. О., методист КУ «Лисичанський методичний центр»; Лєсна О.М., спеціаліст з іпотерапії м. Лисичанськ).

 

 

Учасники семінару відзначили високий науковий рівень проведених майстер-класів і тренінгів, високий рівень компетентності і професіоналізму тренерів, адаптованість змісту майстер-класів до проблематики науково-практичного семінару, доступність викладання, доброзичливе ставлення та позитивний психологічний клімат. високий рівень корпоративної культури, творчий потенціал, згуртованість педагогічного колективу коледжу.

Учасники семінару висловили побажання подальшого проведення науково-методичних семінарів для освітян Луганщини.

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016