Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

18.02.2014

Українська спільнота відзначає цього року знаменну подію – 200-річчя з дня народження духовного батька української нації, великого поета, талановитого художника Тараса Григоровича Шевченка. Громада нашого навчального закладу також активно долучилася до святкування великої дати.

Ціла низка різноманітних заходів присвячена популяризації спадщини Великого Кобзаря серед сучасної молоді. Особливо цікавими є дослідження студентів в рамках загальноколеджного навчально-наукового проекту «200 років тернового шляху». Студенти різних груп та спеціальностей обрали собі близьку серед пропонованих тему. Уже з грудня робота над дослідженнями розпочалась.

Студенти групи 2АД вирішили створити психологічний портрет великого поета. Адже, як не сумно це визнавати, про Шевченка як про людину ми знаємо небагато. Тож група з назвою «Якби зустрілися ми знову…» намагається з'ясувати, як про Шевченка відгукувались його сучасники, як сам поет виявляє ознаки свого темпераменту у творах, листах, щоденнику.

Масштабною стала робота у груповому проекті «Творчість Тараса Шевченка у національному та світовому контекстах» для студентів 2 курсу спеціальності «Початкова освіта». Згідно з завданнями свого дослідження вони мають представити загалу коледжу результати роботи над запитаннями «Шевченко – знаменитий старець чи пророк майбутнього?» (Наші сучасники і Шевченко), «Яка вона – Україна Шевченка?» (Тема України у творчості Шевченка), «Які шляхи твої, Тарасе?» (Музеї, присвячені Тарасу Шевченку), «Перо чи пензель твій кумир?» (Художня спадщина Тараса Шевченка у світовому контексті). Дослідження уже досягли свого апогею і знаходяться на стадії завершення. Студенти не лише зробили свої висновки із запропонованих запитань, а й створили віртуальну картинну галерею, віртуальні музейні екскурсії, розробили туристичні маршрути шляхами Шевченка в Україні та Росії, провели соціологічні опитування на вулицях нашого міста.

Незвичним стали результати роботи над проектом для студентів спеціальності «Технологічна освіта». Вони мають створити макет кобзи та подарувати його до музею українознавства коледжу. Ми з радістю чекаємо на подарунок наших майстровитих студентів.

А ось студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» виступили як справжні експерти формування української графіки 19 століття. Вони досліджували рукописи Тараса Шевченка, зіставляли його Буквар із існуючими на той час граматиками та з'ясовували, як творчість Кобзаря вплинула на українську мову.

Свої результати студенти представлять 12 березня 2014 року під час Шевченківських читань та нагородження переможців обласного творчого інтернет-конкурсу «Твої слова горять в мені, Тарасе!»

Тож запрошуємо всіх небайдужих до шевченківської спадщини відвідати наш навчальний заклад 12 березня о 10 годині (для учасників конкурсу – о 9.00). Чекаємо на вас!

 
     
 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016