Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

30.01.2014

Другий семестр 2013-2014 н. р. для 170 студентів 4 курсу всіх спеціальностей розпочався з останнього виду професійної підготовки майбутніх фахівців освіти – переддипломної педагогічної практики. Згідно навчальних планів триває даний вид 6 тижнів для студентів спеціальностей «Технологічна освіта», «Фізичне виховання» та 8 тижнів для студентів спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта».

Переддипломна педагогічна практика дає змогу практикантам отримати перший досвід роботи в реальних умовах навчального закладу, відчути специфіку своєї професії, поглибити зв'язок між теоретичними знаннями та практичним досвідом; розвиває педагогічні уміння практичної діяльності в навчально-виховних закладах; формує у майбутніх вчителів психологічну готовність до роботи в навчальних закладах та потребу в безперервній педагогічній самоосвіті.

Основний зміст практики полягає відповідно до майбутньої кваліфікації у виконанні функціональних обов'язків вчителя початкових класів, вчителя праці та креслення, вчителя фізичного виховання або вихователя дошкільного навчального закладу.

Під час практики студенти-практиканти розробляють тематичні і поурочні плани навчальних занять; планують та проводять виховну роботу з дітьми; самостійно готують і проводять уроки, заняття з пред-метів, виготовляють дидактичний матеріал і наочні посібники; готують проекти та мультимедійні розробки навчальних занять, діагностують рівень розвитку особистості і класного колективу та використовують ії результати при індивідуальній роботі з дітьми і колективом; встановлюють педагогічно-доцільні стосунки з учнями та їх батьками; ведуть документацію вчителя, вихователя; проводять творчу пошукову роботу з метою збору матеріалу до курсової роботи; здійснюють самоаналіз і самооцінку своєї діяльності.

Базами для проходження переддипломної практики обрані згідно договорів загальноосвітні школи та дошкільні заклади міста Лисичанська: ЗОШ №№4,12,13,30,27,3, НВК «Школа-ліцей «Гарант», ДНЗ «Світлячок», «Чайка», «Шпачок», «Червона шапочка». Студенти, які знайшли місце майбутньої роботи, або вже працюють, були направлені в навчальні заклади відповідно до довідок про працевлаштування та договорів. Тому географія проходження переддипломної педагогічної практики широка – ЗОШ та ДНЗ Луганської області (Кремінський, Слов'яносербський, Попаснянський, Сватовський, Біловодський, Новоайдарський, Старобільський райони, м. Сєверодонецьк, Кремінна, Сватове), Донецької області(Артемівський р-н), Харьковської області (Куп'янський р-н та м. Куп'янськ). Серед баз практики є навчальні заклади, які працюють за варіативними навчальними планами та програмами.

Так, студент Шаповалов П. (спеціальність «Початкова освіта») широко використовує сучасні інформаційно-комунікаційні технології при проведенні уроків в НВК «Школа-ліцей «Гарант» м. Лисичанськ, Радченко В. (спеціальність «Фізичне виховання») при проведенні уроків фізичної культури в ЗОШ №18 м. Сєверодонецька поєднує традиційні підходи до побудови та проведені уроків з елементами новітніх технологій – фітболи, заняття на степах, вправи з елементами східних єдиноборств. Величко В. (спеціальність «Технологічна освіта») під керівництвом вчителя праці та креслення ЗОШ №4 м. Лисичанська приймає активну участь в створенні інтегрованих занять з галузі «Технологія» та ін. Поряд з виконанням головного завдання педагогічної практики – проведення уроків, такі студенти як Щербак Г., Беденко О., Кузнєцова В., Сєдих В. разом з дітьми почали готувати спільні навчальні проекти за 10-ю версією програми Intel@.

Пройшло тільки два тижні практики, а студенти вже висловлюють своє задоволення обраною професією та бажанням працювати в закладах освіти. Панасенко Г. (спеціальність «Початкова освіта») в інтерв'ю сказала: «Я впевнилася, що вчитель – це найскладніша, але найцікавіша професія. Тут я можу розвивати свою творчість, самовдосконалюватися. А саме головне – це саме Я закладаю основу, фундамент знань, понять, суджень, норм в маленькій дитині». Педагогічний колектив сподівається, що всі студенти-практиканти виконають завдання переддипломної педагогічної практики тільки на «добре» та «відмінно» !

 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016