Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

12.12.2013

Відповідно розпорядження голови облдержадміністрації від 30.09.2013р. №1479, листа Лисичанської міської ради, відділу у справах сім'ї, молоді та спорту від 15.10.2013р. №467 у коледжі відбулася мережа заходів, основною метою яких передбачалося підвищення правової свідомості і правової культури студентської молоді.

9 грудня 2013 р. розпочався тиждень права інформаційно-просвітницькою годиною «Права людини» (паралель 2 курсів, відп. Пивоварова Г.С.). Зміст заходу надав можливість присутнім усвідомити основні положення Загальної декларації прав людини, познайомити з історичними фактами становлення єдиних прав у світі, Європі, України. Використання засобів інформаційного середовища надало можливість студентам всебічно окреслити проблему скоєння злочинів неповнолітніми особами, продемонструвати факти адміністративної і кримінальної відповідальності юнаків і дівчат, їх роздуми і запізні уболівання.

З метою профілактики правопорушень, формування навичок правомірної поведінки, привернення уваги до проблем молоді у сучасному суспільстві та розвитку творчого потенціалу медіаосвіченності викладачами суспільних дисциплін та соціально-педагогічної служби коледжу організований конкурс демотиваторів «Молодь+право», в якому взяли участь групи 1-АШ (куратор Мурсамітова І.А.), група 4-АД (куратор Сидоренко Н.М.), група 4-АТ (куратор Брюховецька О.А.), група 2-АД (куратор Хомич О.М.), група 2-АФ (куратор Буряк О.О.).

Різнопланові, цікаві за змістом, з оригінальним текстовим супроводом демотиватори висвітлили найгостріші проблеми суспільства: насильство над дітьми, міжособистісні стосунки у родині, наслідки пиятьства та наркоманії. Переможцями конкурсу стали Сидоренко Єлизавета (група 1-АШ), Мігунова Олена, Дорохіна Яна (група 2-АД).

 

 

Різноаспектний зміст правових проблем серед неповнолітніх був представлений на міському правовому марафоні, який відбувся у коледжі 12 грудня. Організований при підтримці міського відділу у справах сім'ї, молоді та спорту м. Лисичанська, відділу кримінальної міліції у справах дітей, управління юстиції та міського відділу освіти - захід надав можливість одночасно залучити учнівську молодь міста і студентів коледжу до світу статистичних фактів правопорушень, їх характеру, причин та насідків. Мультимедійна лекція, підготовлена викладачем суспільних дисциплін Голотою В.Є., сприяла формуванню громадських та правових компетенцій, познайомила учасників марафону з основними документами, що регламентують права та свободи людей, такими як загальна декларація прав, Конвенція ООН прав дитини, Конституція України, Закон про освіту, Закон про заборону катування тощо. Занурення у правову площину українського законодавства студентів і учнів під час рішення правових ситуацій, сприяло формуванню навичок правової культури, а розширення кола правових знань відбулося під час брифінгу «Є запитання…». Учасники марафону продемонстрували високий рівень обізнаності в області права, виявили зацікавленість під час спілкування з представниками правоохоронних органів міста:

- Смутко Аллою Володимирівною, ведучим спеціалістом міського управління юстиції

- Орловою Діаною Олексіївною, старшим уповноваженим кримінальної міліції у справах дітей м. Лисичанська. Знання своїх прав – запорука безпечного життя.

Про свої враження розповіли учні шкіл та педколеджу

Ксенія Ковтун, ЗОШ № 30, 8 - А клас:

- Було цікаво. Фахівці озвучили статистику злочинів, скоєних підлітками. Розглянули приклади, відповідали на наші запитання. Такі зустрічі змушують замислитися про наслідки своїх вчинків перед близькими людьми і законом.

Владислав Радченко, педколледж, група 4-АТ:

- Звичайно, це знання важливі для сучасної молоді, тому що зараз не всі знають, як правильно вчинити в якихось складних ситуаціях. Не всі навіть можуть розповісти про порушення своїх прав, але познайомившись у такому форматі з міськими фахівцями по праву, хлопцям буде легше побороти свій страх або сором, тим самим вони зможуть змінити щось у своїй родині або в спілкуванні з оточуючими.

Валерія Антоненко, ЗОШ № 27, 10 -Б клас:

- Я вважаю, що порушені організаторами теми дуже актуальні, так як більшість моїх однолітків не знає ні прав дітей, ні обов'язків, тому непорядні дорослі і дозволяють собі творити всякі недозволені речі.

Архан Гасиму, ЗОШ № 30, 8-А клас:

- Нас запросили взяти участь у марафоні, щоб розповісти про начебто зрозумілих для всіх нормах поведінки. Вважаю, що головне перед тим як порушити встановлені правила і закони, варто задуматися про наслідки і не робити помилку, яку не можна виправити.

Євгенія Кучер, педколледж, група 1-АД:

- «Правовий марафон» дав мені можливість немов би з боку подивитися на наслідки вживання дітьми алкоголю та наркотиків. Запам'ятався епізод новин ТСН, в якому хлопчик, який зізнався у скоєному злочині, говорив, що вже шкодує про свій вчинок і хоче додому до мами, а йому доведеться відбувати покарання довгих п'ять років.

 
     
 
     
 
     
 

 

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016