Лисичанський педагогічний коледж
 

Новини

31.05.2013

З 31 травня по 1 червня 2013 р. на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся ІІІ Міжнародний педагогічний конгрес «Розвиток особистості в сучасному медіа-просторі». Захід відбувся за підтримки Міністерства науки і освіти України, Національної Академії педагогічних наук України, Корпусу миру (США), Університетів Туреччини, Китаю, Йорданії, Сербії, Росії, Білорусі, а також провідних вишів України.

За словами завідувача кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту педагогіки і психології ЛНУ, доктора педагогічних наук, професора Наталії Гавриш, метою заходу стала необхідність «розробити і сформулювати нашу спільну позицію неприйняття тих негативних моментів, які мають місце в медіа-просторі та їх вплив на розвиток дітей, підлітків, молоді і в цілому формування особистості сучасної людини». Перший проректор ЛНУ імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор Сергій Савченко акцентував увагу на тому, що сьогодні проблема з використанням мас-медіа у освітньому процесі переміщується з комерційної площини (закупівля ІТ-техніки) у ціннісну (тобто захист суспільства, і зокрема дітей та молоді, від негативного впливу медіа-технологій).

У ході конгресу учасники обговорили вплив мас-медіа на дітей і студентів, а також використання медіа-технологій в освітньому процесі.

Лисичанський педагогічний коледж не стоїть осторонь означених проблем, адже подібні питання часто обговорюються на засіданнях освітнього округу, до якого входять коледж, ДНЗ «Світлячок», ДНЗ «Шпачок» ЗОШ № 4 м. Лисичанська. Окрім того, у  навчальному закладі на базі нещодавно створеної лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти функціонує веб-сайт для педагогів дошкільної освіти, вихователів, батьків, в тому числі вузьких спеціалістів, де обговорюються багато питань з дошкільної педагогіки, в тому числі і проблема впливу сучасних мас-медіа – телебачення, мережі Інтернет, приватних і державних часописів – на дітей дошкільного віку.

Тому наш навчальний заклад взяв активну участь у роботі Міжнародного конгресу, а саме у майстер-класі з проблеми використання медіа-освіти у підготовці фахівців з дошкільної освіти: директор коледжу Мінєнко Г.М. виступила з доповіддю про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці фахівців педагогічної освіти; заступник директора з науково-методичної роботи Гончаренко Н.О., голова циклової комісії дошкільної педагогіки, завідувач лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти Грушевська І.В. висвітлили результати роботи сайту педагогічної лабораторії як основи комплексного підходу до забезпечення медіа-освіти фахівця дошкільної педагогіки. Відбулося онлайн-з’єднання з фахівцем лабораторії дошкільної освіти, практичним психологом Лисичанського педагогічного коледжу Хомич О.М., яка розповіла про досвід спілкування з користувачами сайту,  онлайн-консультування  із сучасних питань з дошкільної освіти та психології. 

Участь у Міжнародному конгресі, без  сумніву, засвідчила про високий рівень підготовки фахівців з дошкільної освіти в Лисичанському педагогічному коледжі, відкрила нові обрії співпраці з провідними фахівцями з дошкільної педагогіки ЛНУ імені Тараса Шевченка, області та Східного регіону  України.

 

 
     
 

Дивитись детальніше на сайті університету

Корисні посилання
Різне

© ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 2012-2016